Nejvíce stresové profese v roce 2018?

Stresuje vás práce? Americký server CareerCast každý rok srovnává 200 profesí a vybírá z nich 10 nejvíce stresujících. Jak tomu bylo v roce 2018?

Stresuje vás práce? Americký server CareerCast každý rok srovnává 200 profesí a vybírá z nich 10 nejvíce stresujících. Jak tomu bylo v roce 2018?

 

Stres v práci a jeho faktory

Každého stresuje něco jiného a jinou mírou. Podle čeho se dá srovnat, že je jedno zaměstnání více stresující než druhé? Statistika porovnává 11 stresových faktorů a tedy profese, kde se vyskytují nejvíce. Konkrétně jde o: cestování, potenciál kariérního růstu, fyzickou náročnost práce, obtížné pracovní podmínky, kontakt s veřejností, soutěživost, bezpečnost práce, riziko vážných úrazů/smrti, pevné termíny, riziko ovlivnění života/zdraví druhého člověka a to, jak je práce a její výsledky, lidově řečeno „vidět“. A toto jsou výsledky.

 

Žebříček nejvíce stresujících profesí v roce 2018:

  1. Profesionální voják
  2. Hasič
  3. Pilot
  4. Policejní důstojník
  5. Koordinátor eventů
  6. Novinář
  7. Televizní/rozhlasový moderátor
  8. PR manažer
  9. Senior manažer v korporaci
  10. Taxikář

Když stres, musí být čas i na odpočinek

Když na nás stres působí příliš dlouho, podepíše se to na našem zdraví - minimálně na snížené imunitě. Práci bez stresu v dnešní době prakticky nenajdete. Jde tedy spíše o to, nalézt nějakou rozumnou míru a nenechat se prací odrovnat. Třeba že je vaším posláním. A nacházet cesty, jak se psychicky i fyzicky zrelaxovat a „vypnout“. Nezapomínejte na to.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.