Změny na silnicích v roce 2019

Jaké změny v silničním provozu přinesl rok 2019? Co bude jinak?

Nové registrační značky

V druhé polovině roku by se měly začít vydávat speciální registrační značky určené ekologickým vozům. Značku dostanou jen elektromobily a auta, která produkují max. 50 g oxidu uhličitého na kilometr. Vydání a výměna značky by měla být bezplatná.

 

Nová dopravní značka pro jízdu v protisměru

V průběhu roku 2019 přibyde v silničním provozu nová dopravní značka. Bude velmi výrazná – neonová s dlaní a nápisem STOP -  a bude upozorňovat na jízdu v protisměru. Narazit na ni můžete u rizikových nájezdů na dálnici.

 

Nevyhovující technický stav vozidla

Pokud policisté při silniční kontrole dojdou k závěru, že se váš vůz nachází v nevyhovujícím stavu, a vy jako majitel vozidla neodevzdáte osvědčení o registraci vozidla do 5 pracovních dní (ode dne vydání dokladu o jeho zadržení nebo od doručení kopie tohoto dokladu úřadu), hrozí vám pokuta až 100 tisíc Kč.

 

Nové označení paliv

Z čerpacích stanic postupně zmizí Natural 95 (E5). Stejně jako ve zbytku Evropy, i do ČR dojde nový benzin E10, který není moc dobrý pro auta s rokem výroby před rokem 2005. Tento krok bude tlačit řidiče s auty s normou nižší než Euro 4 k nákupu novějších aut nebo tankování dražších prémiových paliv. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.