Správné označení veřejných prostor při úklidu, poruchách a pohromách

Nový občanský zákoník posílil postavení poškozeného a rozšířil případy náhrady nemajetkové újmy.

Vyšší práva poškozených, vyšší hrozba pro provozovatele veřejných prostor?

Poškozený má nyní vyšší práva, z nichž plynou majiteli, provozovateli či správcům veřejných prostor vyšší výdaje na náhradu škody poškozeným v případě, že dojde na nedostatečně označených prostorách k úrazu např. při úklidu, živelných pohromách nebo poruše.

 

Sami jste si určitě všimli, že při úklidu ve veřejných prostorách byly umístěny výstražné kužely se zábranou nebo alespoň upozornění, abyste si dali pozor na kluzkou podlahu. Tato upozornění musí být vždy v jazyce dané země (u nás v češtině). Provozovatel by měl mít zřízené pro tento účel pojištění.

 

Důležité je ale věnovat pozornost také způsobu zabezpečení prostor. Pokud nebude dostatečné, hrozí, že pojišťovna pokrátí plnění nebo jej neproplatí vůbec, což při diagnóze s následnou péčí po dobu několika měsíců může znamenat pořádnou ránu pro rozpočet. Proto radíme: Předvídejte, a své prostory zajistěte tak, aby k úrazům způsobeným úklidem, poruchou provozu nedocházelo – např. výstražnými stojany, cedulemi a kužely.

 

Pomůžeme vám s výběrem

Nevíte si rady? Pomůžeme vám vybrat vhodnou variantu, jak zabezpečit vaše prostory pro podnikání podle vašeho zaměření. Hledat můžete i v našem eshopu, kde najdete výstražné cedule v českém jazyce, nalepovací upozorňovací štítky, výstražné kužely apod.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.