Čistící zóny

Abychom udržovali vnitřní prostory v čistotě, měli bychom si pořídít čistící zóny.

Chceme-li udržovat vnitřní prostory v čistotě, můžou nám k tomu pomoci čistící zóny. Každá z čistících zón by měla odpovídat velikosti, funkčnosti a také estetickému zaměření interiéru v budově. Důležitost čistících zón spočívá především v jejich ochranných vlastnostech a tímto způsobem se prodlužuje životnost a vzhled podlahy uvnitř v budově. Čistící zóny nám zajistí omezení roznášení nečistot a prachu a tím preventivně chrání zdraví osob uvnitř budov.

 

Rozložení pásem čistících zón

 

  • Čistící zóny prvního pásma slouží k odstranění sněhu a mechanických nečistot.
  • Čistící zóny druhého pásma slouží k samotnému čištění obuvi od ostatních mechanických nečistot a části vody.
  • Čistící zóny třetího pásma pohlcují vodu, která zůstává na podrážkách obuvi.

 

Určitě se vyplatí investovat do kvalitních čistících zón, protože tím prodloužíte životnost vnitřních podlah a také se vám sníží náklady na úklid. Životnost čistících zón činí až 50 let. Minimální bezpečně funkční délka čistících zón je asi 3 – 4 metry.

 

Čistící zóny se samozřejmě odlišují tím, jestli je položíme před byt, rodinný dům, před kancelář nebo jinou reprezentační budovu. V bytě nám stačí pouze venkovní rohož. U rodinných domů se často čistící zóny skládají z venkovní a vnitřní rohože, protože tam se nachází vstup přímo z venku. V případě větších budov je nutné zajistit systém pokládky čistících zón tak, aby co nejlépe ochránili vnitřní podlahy pře různými typy nečistot (kamínky v botách, exkrementy, bláto apod.).

 

Rozdělení čistících zón

 

Čistící zóny můžeme rozdělit na:

 

  • čistící zóny interiérové
  • čistící zóny exteriérové
  • čistící zóny kobercové
  • čistící zóny v rámech

 

Design čistících zón

 

Čistící zóny můžou samozřejmě doplňovat byty, domy i administrativní budovy také po stránce estetické a stát se tak zajímavým a funkčním doplňkem.

Pokud se čistící zóny nachází v sídle nějaké firmy, společnosti, v obchodním centru apod., tak na ni můžeme umístit logo nebo jiníý propagační slogan. Čistící zóny budou plnit následně i funkci reklamní.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.