Zdravý zrak připomene Světový den zraku

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Je přirozené, že se náš zrak s věkem postupně zhoršuje. To ale neznamená, že o oči není potřeba pečovat a udržovat je v co nejlepší kondici. Oči je potřeba chránit a ostřejší zrak podporovat například očním cvičením, stravou nebo přírodní lékárničkou.

 

Ochrana zraku při práci

V práci na naše oči číhá nespočet rizik a ohrožení. Jak zrak při práci chránit a jaké ochranné pracovní prostředky k tomu využít, se můžete dočíst například v našem článku Ochrana zraku při práci.

 

Jak podpořit dlouhodobě ostrý zrak?

Pokud si chcete ostrý zrak udržet co nejdéle, vyplatí se prevence v podobě pestré a zdravé stravy s dostatkem vitamínů. Vynechat byste měli kouření. Omezit čas strávený před monitorem a televizí.

Právě dlouhodobé sledování monitoru má velký vliv na únavu očí i jejich vysoušení. Pokud se v práci dlouhému sezení před počítačem nevyhneme, je dobré jednou za čas od obrazovky odhlédnout a na několik desítek vteřin zaostřovat na vzdálený předmět. Samozřejmostí by měly být pravidelné návštěvy očního lékaře.

 

Lékař jménem příroda?

Kromě šetření oči, pravidelných prohlídek a vhodné stravy můžete zrak podpořit i bylinkami. Oko posiluje například schizandra, kustovnice čínská, bělotrn kulatohlavý, rakytník nebo borůvka.

 

Krátkozrakost, dalekozrakost a tupozrakost?

Krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie) a tupozrakost (amblyopie) mohou vznikat už ve velmi raném dětství. U starších osob zrak a jeho kvalitu zhoršují šedý a zelený zákal. Šedý zákal oka snižuje průhlednost čočky (pacient vidí neostře a mlhavě), zelený zákal je spojený s poškození zrakového nervu a může vést k úplné slepotě.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.