Zdravotní prohlídky řidičů

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Profesionální řidiči musí absolvovat prohlídky, na kterých je posuzován jejich zdravotní stav. Od 22. března 2018 je v platnosti nová vyhláška (č. 37/2018 Sb.), která novelizuje původní vyhlášku týkající se zdravotní způsobilosti (č. 277/2004 Sb).

Pro neprofesionální řidiče jsou zdravotní prohlídky povinné také. A to v případě, že dosáhnou věku vyššího než je 65 let (v roce 2018).

 

Zdravotní způsobilost

Před zahájením práce profesionálního řidiče je třeba podstoupit vstupní prohlídku. Do 50-ti let jsou tyto prohlídky opakovány každé dva roky. Po dosažení tohoto věku každoročně.

Profesionální řidiči nesmí mít nemoci, vady nebo stavy, které by mohly vést k snížení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Tyto okolnosti jsou uvedeny v příloze č. 3 vyhlášky č. 72/2011 Sb. Nově je posuzován detailněji zrak řidičů, cukrovka a případná epilepsie.

Ve vyhlášce jsou také stanovena kritéria, která musí lékaři při prohlídkách respektovat. Na základě prohlídky je řidiči vystaven posudek o zdravotní způsobilosti. Tento posudek musí mít písemnou formu. K další prohlídce se řidič musí dostavit nejpozději jeden den před koncem platnosti posudku.

 

Prohlídky seniorů

Zdravotní prohlídky jsou povinné v 65 a 68 letech. Dále je nutné tyto prohlídky podstupovat každé dva roky. Prohlídku mohou senioři absolvovat již půl roku před dovršením stanoveného věku. Nejpozději však v den svých narozenin.

Kvůli prohlídkám není nutné navštěvovat specialisty. Postačí navštívit praktického lékaře, u kterého jste registrováni.

 

Sankce při porušení

Pokud se řidič provozu účastní bez platného potvrzení, může být pokutován. Ani jedna skupina řidičů bez takovéhoto potvrzení nesmí dle zákona za volant.

Porušení zákona o zdravotní způsobilosti může vést k pokutě až 10.000 Kč, odebrání 6 trestných bodů a zákazu řízení motorového vozidla na dobu 0,5 až 1 rok.

Pozor! Pokud potvrzení nemá řidič u sebe, hrozí mu pokuta až 2.000 Kč (v roce 2018).

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.