Výstražné pracovní oděvy třídy 3

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Pracovní oděvy dokážou ochránit před různými vlivy a nebezpečími. Primární je ovšem riziko úrazu, ať už je způsobeno čímkoliv. Dnes se zaměříme na výstražné pracovní oděvy. Otázkou je, jak vybrat ty nejvhodnější pro konkrétní činnost?

 

Pomůckou mohou být jednotné normy, které u každého pracovního ochranného prostředku napoví, pro jaké podmínky je vhodný a pro jaké nikoliv. Pracovní oděvy, které jsou označovány jako výstražné (nebo také „se zvýšenou viditelností“), musí splňovat podmínky normy EN471. Podle této normy se výstražné oděvy dělí podle reflexních výstražných vlastností do tří tříd. Nejpřísnější je třída 3.

 

Výstražné pracovní oděvy - třída 3

Jde o výstražné pracovní oděvy nejvyšší úrovně, které zajišťují nejvyšší stupeň ochrany. Pracovní oblečení je opatřeno retro-reflexními materiály, které nesmí mít celkový minimální povrch nižší než 0,20 m2 (4 m pásky široké 5 cm) a fluorescentními materiály (podkladový materiál nesmí mít povrch menší než 0,80 m2).

 

Výstražné pracovní oděvy se využívají u profesí na silnicích a kolejištích nebo v jejich blízkosti s alespoň částečným provozem. Nejčastěji při údržbě a opravách pozemních komunikací, v případě uzavírek, při pracích na inženýrských sítích (voda, plyn, elektro, apod.) či u personálu na letištní ploše.

 

Nutno dodat, že zařazení do tříd je nutné chápat jako základní doporučení, které může být upravováno s ohledem na konkrétní podmínky daného pracoviště.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.