Vybíráme pracovní židli do kanceláře

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Nevybírejte židli pouze podle ceny. Toto hledisko většinou znamená tu nejhorší variantu výběru. Zaměřte se raději na výrobce, značku, design, záruku, ... Jak často budete židli využívat? Kde bude židle stát a je potřeba, aby zapadala do designu pracovny, v níž bude umístěna?

 

Cena židle není hlavním kritériem

Koupě pracovní židle není jen tak. Nabídka je široká, a zatímco od levné židle toho nelze moc očekávat, naopak toto pravidlo bohužel neplatí. Ani vysoká cena totiž nezaručí požadovanou kvalitu. Známkou kvality může být délka záruční doby. Na užitečné informace můžete narazit v diskusích uživatelů na internetu.

 

Pracovní židle pro dlouhodobé sezení

Pokud na pracovní židli trávíte hodně času, vaše záda vám budou vděčná, pokud do židle investujete. Dobrá pracovní židle by měla při dlouhodobém sezení pomáhat s odlehčením páteři zejména změnou pozic sezení. Židle by měla být vhodně tvarovaná a vybavená nastavovacími mechanismy. Nastavitelná výška sedadla je dnes samozřejmostí, u dražších typů lze nastavit i výšku bederní opory, hloubku sezení nebo třeba nastavovat područky (do výšky i do stran).

 

Výška sedáku by měla být v rozmezí 40 - 50 cm tak, abyste měli při sezení nohy v kolenou ohnuté v tupém úhlu. Úhel opěradla by měl být takový, abyste při opření v mírném záklonu dosahovali kolem 5°. Výška opěradla by měla dosahovat pod lopatky nebo k ramenům těla.

 

Do kanceláře se klasické čtyřnohé židle příliš nehodí. Vhodnější jsou židle s kolečky. Kolečka by měla umět sama brzdit, aby při vstávání z židle nedošlo k odjetí židle nebo poškození okolního nábytku. Kolečka vybírejte podle podlahové krytiny – tvrdá kolečka jsou vhodná pro měkké podlahy (koberce, lino), měkká na tvrdé krytiny (dlažba, dřevo, lamino).

 

Jaký materiál zvolit na pracovní židli

Výběr povrchového materiálu záleží hlavně na vašem vkusu. Reprezentativně působí kožené židle. Jsou stylové, hodně vydrží a snadno se udržují. Levnější, a tedy i v kancelářích častější, jsou židle s textilním potahem. Tady je důležité, aby byl povrchový materiál prodyšný a snadno se čistil. Praktické jsou snímací potahy, které se dají vyprat. Moderní jsou prodyšné pracovní židle s pevnou elastickou síťovinou místo čalounění.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.