Správné označení veřejných prostor při úklidu, poruchách a pohromách

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Nový občanský zákoník posílil postavení poškozeného a rozšířil případy náhrady nemajetkové újmy. Nepodceňujte bezpečnostní prvky ve vašich prostorách.

 

Vyšší práva poškozených, vyšší hrozba pro provozovatele veřejných prostor?

Poškozený má nyní vyšší práva, z nichž plynou majiteli, provozovateli či správcům veřejných prostor vyšší výdaje na náhradu škody poškozeným v případě, že dojde na nedostatečně označených prostorách k úrazu např. při úklidu, živelných pohromách nebo poruše.

 

Sami jste si určitě všimli, že při úklidu ve veřejných prostorách byly umístěny výstražné kužely se zábranou nebo alespoň upozornění, abyste si dali pozor na kluzkou podlahu. Tato upozornění musí být vždy v jazyce dané země (u nás v češtině). Provozovatel by měl mít zřízené pro tento účel pojištění.

 

Důležité je ale věnovat pozornost také způsobu zabezpečení prostor. Pokud nebude dostatečné, hrozí, že pojišťovna pokrátí plnění nebo jej neproplatí vůbec, což při diagnóze s následnou péčí po dobu několika měsíců může znamenat pořádnou ránu pro rozpočet. Proto radíme: Předvídejte, a své prostory zajistěte tak, aby k úrazům způsobeným úklidem, poruchou provozu nedocházelo – např. výstražnými stojany, cedulemi a kužely.

 

Pomůžeme vám s výběrem

Nevíte si rady? Pomůžeme vám vybrat vhodnou variantu, jak zabezpečit vaše prostory pro podnikání podle vašeho zaměření. Hledat můžete i v našem eshopu, kde najdete výstražné cedule v českém jazyce, nalepovací upozorňovací štítky, výstražné kužely apod.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.