Skvrny na pracovním oděvu: Jak na ně?

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Při práci se často stane, že si ušpiníte svůj pracovní oděv. Ať už jde o skvrny od potu, krve nebo mastnoty, jsou to skvrny, které rády odolávají i několikanásobnému vyprání. Přece ale kvůli skvrnám oblečení nevyhodíte. Máme pro vás pár tipů, co s nimi.

 

První zásadou při odstraňování a čištění skvrn, je rychlost. Pokud se totiž nestihne skvrna vsáknout nebo uschnout, máte nakročeno k úspěchu. Hned poté, co se potřísníte (bez ohledu na to čím a jak velká skvrna je), přiložte nějaký savý materiál, kapesník či ubrousek. Místo se skvrnou nedřete, ani na něj netlačte.

 

Skvrny od krve na pracovním oděvu

V případě odstraňování skvrn od krve, platí pravidlo rychlosti dvojnásobně. Budete-li rychlí, vystačíte si se studenou vodou. Pamatujte si, že na skvrny od krve není dobré používat vodu s teplotou vyšší 40 °C. Přidat do ní můžete klidně i trochu mýdla nebo prášku.

 

Zaschlou skvrnu od krve namočte a posolte. Pro odmočení můžete použít i bílý ocet nebo 3% roztok peroxidu vodíku, který je ale vhodný jen pro bílé a odolné materiály, neboť čištěná místa vybělí.

 

Skvrna od potu na pracovním oděvu

Se skvrnami od potu si často neporadí ani v čistírně, kde sice mají speciální přípravky, ale někdy je látka oděvu agresivním potem odbarvena natolik, že je nenávratně zničená. Náchylné jsou hlavně látky ze lnu, plátna nebo hedvábí, které se však u pracovních oděvů vyskytují pouze výjimečně.

 

Po vyčištění a odstranění potu z oděvů obvykle zůstávají kontury bílé nebo světlejší barvy. Zpocené oděvy tedy co nejdříve vyperte, než pot stihne začít reagovat.

 

Mastné skvrny na pracovním oděvu

Ušpinili jste si pracovní oděv od mastnoty? V tomto případě nejlépe pomůže líh, benzín, ale třeba i kukuřičný škrob. Tím mastnou skvrnu posypte a asi po patnácti minutách vzniklý film odstraňte. Na mastné skvrny můžete vyzrát i působením prostředků na mytí nádobí. Opět platí, že není dobré na skvrnu tlačit nebo vyvíjet jakékoliv násilí. 

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
PLOVER
Pletené bezešvé rukavice ze směsi polyester/bavlna, s PVC terčíky v dlani a na prstech.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.