Pracovní oděvy a ochranné prostředky ve stavebnictví

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Stavebnictví je obor, ve kterém pracovníci potřebují pracovní oděvy a ochranné pomůcky určené přesně pro pracovní prostředí, v němž pracují. Na co se zaměřit?


Pracovní oděvy, obuv a ochranné pracovní pomůcky ve stavebnictví

Pracovní oděv by měl být hlavně pohodlný, flexibilní a odolný vůči rizikům, se kterými se pracovníci denně setkávají. Současně by měl zvládat náročné podmínky (vítr, zima, horko) a koneckonců i dobře vypadat, protože pracovníci jsou vidět a jsou tak vizitkou společnosti.

 

K základnímu vybavení patří hlavně bunda, „montérky“, případně pracovní kalhoty. Ty by měly mít integrované kapsy na nářadí a pomůcky jako jsou kladivo, hřebíky apod. Materiál pracovního oděvu by měl být elastický a odolný. Pracovní trička a mikiny by měly být prodyšné a pracovníkovi sedět, aby ho neomezovaly v pohybu.

 

Pracovní obuv přizpůsobená pracovnímu prostředí a okolním vlivům

Při výběru pracovní obuvi je třeba brát v potaz adekvátní úroveň bezpečnostních prvků (jiné potřebuje zedník, jiné malíř pokojů). Od úrovně ochrany se pak odvíjí i cena obuvi. Obecně by měl pracovník na stavbě nosit obuv odolnou pádům (např. cihly, kamene), propíchnutí (např. kovová planžeta nebo lehčí kevlar), bezpečnější je obuv kotníková, která dokáže předejít podvrtnutí nohy. V náročnějším terénu se mohou hodit holínky s bezpečnostními prvky nebo pracovní obuv se zateplením pro práci v zimě.

 

Základní ochranné pomůcky ve stavebnictví

Pracovníci na stavbě jsou ohroženi pádem předmětů z výšky. Proto by měli používat bezpečnostní helmu. Pro některé činnosti dostačuje také čepice s výstuží (s obdobnými vlastnostmi jako helma). K ochraně rukou jsou nezbytné kvalitní rukavice odolné vůči prořezu, pádu předmětů nebo vysokým teplotám.

 

Obličej pracovníka na stavbě by měly chránit ochranné brýle, respirátor nebo třeba špunty do uší s odpovídajícími parametry. Úroveň ochrany opět záleží na vykonávané činnosti.

 

Pomůžeme vám zajistit ty správné pracovní oděvy a ochranné prostředky

Rádi vám pomůžeme s výběrem pracovních oděvů, pracovní obuvi i ochranných pomůcek. Nebo dáváte přednost jejich pronájmu? Kontaktujte nás nebo prolistujte náš e-shop.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
MAROLLES
Brýle s kovovou obroučkou, s polykarbonátovým zorníkem, optická třída číslo 1, s úpravou proti orosení a poškrábání,...  
FLOW II HIGH S3-SRC
Obuv vhodná pro stavebnictví, řemeslnou výrobu, těžký průmysl, lehký průmysl/služby, zemědělství/lesnictví, logistiku.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.