Počet smrtelných pracovních úrazů opět vzrostl

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Statistiky ČSÚ za první polovinu roku 2018 hlásí smutná čísla - v práci zemřelo 60 lidí. Je to o čtvrtinu víc než v roce předešlém.

  

Obory s největším rizikem ohrožení zdraví a života

Čísla ukazují, že dlouhodobě nejrizikovější jsou obory jako doprava a výškové práce ve stavebnictví. Právě při nich se u nás stane polovina všech smrtelných úrazů. Za první polovinu roku 2018 bylo nahlášeno víc než 24 tisíc pracovních úrazů.

 

Co se týče pracovních úrazů, k nejohroženějším skupinám zaměstnanců patří tradičně začátečníci (do dvou let od nástupu do zaměstnání) - tvoří asi polovinu všech úrazů. Na druhou stranu rizikoví jsou také pracovníci se silnou rutinou (přes 20 let v zaměstnání).

 

Nejpočetnější formou smrtelných pracovních úrazů jsou pády zaměstnanců z výšky - běžně vlivem pádu, sklouznutí nebo propadnutí ze střechy. Nejčastěji z důvodu, kdy zaměstnanec špatně vyhodnotil riziko při pracovním úkonu. Svou roli přitom hraje i nedostatečné zaškolení a intuitivní jednání pracovníků.

 

Prevence a adekvátní ochrana je nezbytná

Zaměstnanci by se vždy měli chránit adekvátními osobními ochrannými pracovními pomůckami, v tomto případě se jistit bezpečnostním postrojem s postranními oky, na která mohou zavěsit pracovní pomůcky a nářadí. Ochranné jistící prostředky by měly být certifikované a určené speciálně pro práci ve výškách.

 

Smrtelnými úrazy jsou ohroženi také zaměstnanci, kteří pracují v uzavřených nádržích a stísněných prostorách. V tomto případě hrozí výbuchy či otrava jedovatými zplodinami. Nebezpečí hrozí také pracovníkům, kteří své kolegy zachraňují. O to víc, pokud tak činí bez adekvátního postupu a vybavení. Touto cestou se přihodí 40 % případů smrti.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.