Nevhodný výběr ochranných pracovních pomůcek zvyšuje úrazovost zaměstnanců i náklady firmy

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

 

Špatný výběr ochranných pracovních pomůcek způsobuje nejen nedostatečnou ochranu zaměstnanců a vyšší úrazovost na pracovišti, ale i vyšší náklady na logistiku a odpadové hospodářství – což v důsledku negativně dopadá na ekonomiku firmy. Máte oblast zásobování ochrannými pomůckami vyřešenou?

 

Vady a mezery v nastavení systému bezpečnosti práce, který pak nedostatečně chrání zaměstnance, pomáhají odhalovat interní bezpečnostní audity. Odhalují případné vícenáklady související s pořizováním povinného ochranného vybavení pro zaměstnance. Nejsou povinné, zato pomáhají firmám šetřit prostřednictvím doporučení, která mohou firmy ve svých provozech využít a snížit pracovní úrazy na pracovišti.

 

Nedostatečná ochrana zaměstnanců pracovními ochrannými pomůckami

Z výsledků auditů firem napříč odvětvími průmyslu vyplývá, že většina podniků investuje do osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) zaměstnanců sice s dobrým úmyslem, ale neefektivně. Často pořizují sice certifikované výrobky, které odpovídají normám, reálná ochrana zaměstnanců a životnost ochranných pomůcek však reálně požadovanou ochranu nenaplňují.

 

V praxi lze tak narazit na provozy, kde se například při ochraně proti pořezání používá dvojí vrstva rukavic jako prevence prořezání. Avšak ta před pracovními úrazy chrání nedostatečně.

Nebo pořizují v 8hodinových provozech rukavice s ochranou před škodlivými látkami po dobu 6 hodin. Zaměstnanci tak často v jednom dni využívali dva páry rukavic, což pro provoz znamená dvojnásobné náklady na ochranu zaměstnance, fasování nových rukavic i vyšší odpadovost. 

V dnešní době jsou přitom vyvíjeny produkty, které jsou na zcela jiné úrovni ochrany než osobní ochranné pracovní pomůcky před pár lety. Prolistujte náš e-shop s ochrannými pomůckami a pracovními oděvy nebo nás kontaktujte. Poradíme vám!

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
JAY
Rukavice z vepřové lícovky v dlani s podšívkou a z bavlněné tkaniny na hřbetu a manžetě.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.