Nepříjemný zápach nohou a jak na něj

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Horké počasí posledních dní s sebou přináší nepříjemné obtíže spojené se zápachem nohou. Obzvláště v zaměstnání, kde v pracovní obuvi trávíte celý den. Proč zápach vzniká a jak se mu bránit?

 

Jak zápach nohou vzniká?

Věděli jste, že lidské nohy dokážou vyprodukovat až půl litru potu za den? V silných ponožkách a neprodyšných botách ale nemá kam odcházet. Na nohou se tvoří bakterie, ty tvoří plyny a vzniká zápach...

 

Péče o nohy

Jen pouhým mytím vodou se zápachu nezbavíte. Nohy myjte kvalitním mýdlem, hlavně mezi prsty. Klidně jim dopřejte i delší kúru v teplé vodě (např. obohacené bylinkami). Nohy potom důkladně vysušte a natřete je antibakteriálním krémem nebo zásypem.

 

Kvalitní ponožky

Proti zápachu nohou jsou klíčové kvalitní ponožky a boty. Vhodnější jsou savé ponožky z bavlny. Při nadměrném pocení noste například náhradní pár ponožek v rezervě. Dnes jsou k dostání také antibakteriální ponožky nebo ponožky obsahující stříbro, které nepříjemné pachy také eliminuje.

 

Kvalitní pracovní obuv a boty obecně

Samostatnou kapitolou je kvalitní obuv. Bez ní to nejde. Obzvláště pak v práci, kdy v pracovní obuvi trávíte největší část dne. Boty musí být prodyšné, ideálně s otevřenou špičkou – pokud to roční období, počasí a charakter vašeho zaměstnání povolí. Uzavřená obuv do zimy a deště by neměla propustit chlad a vlhkost, dnešní technologie však naopak umí zároveň přebytečnou vlhkost z boty odvádět. Při zápachu nohou se doporučuje použité boty větrat na čerstvém vzduchu (vyjměte přitom i vložku).

 

Nevhodné je stříkání parfémů a voňavek do bot, které zápachu většinou nezbaví, jen se s ním smísí a bakterie se množí dál. Jednou za rok je dobré botu vyprat (pokud to její konstrukce povolí - čtěte na štítku).

 

Pozor na plísně nohou

Nepříjemný zápach mohou způsobovat také různé druhy plísní, které jsou důsledkem zapaření nohy v botě. Projevují se svěděním nohou, zrudlou pokožkou, puchýřky a jejich loupání. V tomto případě byste měli vyhledat kožního lékaře.

 

Kvalitní pracovní obuv z PEVI

S plísněmi nohou vám nepomůžeme, zato s výběrem vhodné pracovní obuvi ano. Prolistujte náš eshop a jeho sekci věnovanou pracovní obuvi. Vhodné pracovní boty vám také rádi doporučíme, na míru vaší pracovní náplni a takovou, aby zabránila nejen nepříjemnému zápachu, ale i potenciálním úrazům.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.