Na ekologičtější dopravu stát přispěje podnikatelům dotacemi

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Požadavek EU na snížení emisí automobilové dopravy tlačí na firmy, aby se zaměřily na výrobu elektromobilů. Zatímco v ostatních zemích EU jejich množství raketově roste, u nás máme co dohánět. Pomoci by měly dotace na pořízení aut s elektrickým pohonem od státu.

 

Dotace na zvýšení zájmu o elektroauta

Prozatím je zájem o tato auta zejména mezi podnikateli, což by i dále měly podpořit dotace Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) z Programu Nízkouhlíkové technologie. Dotace na pořízení elektroauta a jeho nabíjení budou vypsané už koncem roku 2018.

 

Na co je možné žádat?

V rámci dotace z tohoto programu bude možné pořídit elektromobil a dobíjecí stanice pro elektromobily; podpořeny ale budou také pilotní projekty na zavádění technologií akumulace energie; zavádění technologií k získávání druhotných surovin v kvalitě vhodné pro další využití v průmyslové výrobě (z použitého papíru, skla, kovů, pneumatik, textilu, plastů, stavebních a demoličních odpadů); zavádění inovativních technologií, kterými se budou z použitých výrobků získávat efektivním způsobem cenné druhotné suroviny, jež jsou v ČR i v EU deficitní a také zavádění inovativních technologií na výrobu inovativních výrobků z druhotných surovin, včetně náhrad primárních zdrojů druhotnými surovinami.

 

Obecně tedy budete mít možnost získat peníze na:

  • část kupní ceny elektromobilu, která přesahuje průměrnou cenu automobilů se spalovacím motorem,
  • pořízení souvisejících technologií - a tedy i nabíječky apod.,
  • dlouhodobý majetek, který souvisí s podporovanými aktivitami.

 

Podmínky dotace na elektroautomobily

Výše dotace bude záviset na velikosti podniku a podporované aktivitě (55-75 %), přičemž se bude pohybovat v rozmezí 50 tis. Kč – 100 mil. Kč. Dotace z MPO je zaměřená na mimopražské podnikatele a podniky ze 100 % vlastněné veřejným sektorem. Od roku 2019 by měly být k dispozici dotace z operačního programu Životní prostředí i pro běžné občany, a znovu pak pro obce a kraje.

 

Elektromobily v Česku

Ze statistik MPO vyplývá, že se na českých silnicích pohybuje kolem 5,6 milionu aut. Pouze 1 500 z nich je s elektrickým pohonem, což by se však mělo podle předpokladů do roku 2020 změnit. Podle odhadů na 5 tisíc u elektromobilů a 12 tisíc u hybridů. V roce 2025 by to pak mohlo být až sto tisíc elektromobilů.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.