LED osvětlení v kanceláři

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.
Pevi s.r.o.
ZAJÍMAVOSTI Z OBORU

Co dělat v případě vykradení pracovního auta?

Běžným zaměstnaneckým benefitem je užívání firemních...více zde >>

Úraz při cestě na oběd v rámci polední pauzy

Co se stane, když si vy nebo vaši zaměstnanci cestou na...více zde >>

Jednoduché dynamické lano

Pokud je řeč o lanech, v praxi se nejčastěji využívají...více zde >>

více zajímavostí >>

Co myslíte, jak moc nás ovlivňuje světlo? Lidský zrak se dokáže přizpůsobit obrovské škále světelných podmínek – a to jak pozitivním, tak těm negativním. Na nekomfort nás upozorní teprve ve chvíli, kdy nastane mezní situace. Světlo však není radno podceňovat. Nejen že zrak kazí, ale může také zapříčinit až trojnásobně rychlejší nástup únavy.

 

Osvětlení v práci

Co se týče osvětlení v kancelářích a v průmyslu, jednoznačně převažuje trend používání LED světelných zdrojů nebo kombinace osvětlení, kde optimální podmínky zajišťuje nastavení správných hodnot přímého a nepřímého osvětlení. Častý je však také nešvar, kdy se firmy snaží aplikovat LED technologie do svítidel vyvinutých pro jiné zdroje (zářivky apod.), čímž zapříčiní výrazně nižší kvalitu osvětlení a zároveň se připraví o cenné vlastnosti LED zdrojů, jako je měrný výkon nebo životnost.

 

Úspory při osvětelní LED

Firmy na kvalitě svítidel s LED zdrojem často šetří na nesprávných místech. U LED je nejdůležitější kvalita vyzařovaného spektra, tzv. index barevného podání – Ra (CRI). Zatímco dosavadní minimální požadavek norem na Ra je 80 pro interiéry, pro LED nedostačuje. Proč by ale firma měla platit víc za zdroj s Ra větším než 90, když to normy nepožadují? Často tak vítězí náklady nad výsledkem. Rozdíl přitom významně ovlivňuje naši světelnou a tudíž i psychickou pohodu.


Současná svítidla s LED zdroji dosahují běžně měrný výkon 100 lm/W i více. Úspor je možné dosáhnout také instalací inteligentních regulačních systémů, které jsou nejefektivnější v případě větších instalací - tedy v kancelářích, halách nebo průmyslových prostorech. Co se týče domácností a malých kanceláří, tam je taková regulace zajímavá spíš s ohledem na komfort ovládání, nikoliv pro dosažení další výrazné úspory.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.