Kdy se hodí mít mezinárodní řidičský průkaz?

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.
Pevi s.r.o.
ZAJÍMAVOSTI Z OBORU

Kniha úrazů: Co všechno musí obsahovat?

Kniha úrazů slouží k zapisování všech pracovních úrazů,...více zde >>

Ohlašovací povinnost při zaměstnávání důchodců

Máte přehled, co je třeba dodržet, pokud zaměstnáváte...více zde >>

Nejvíce stresové profese v roce 2018?

Stresuje vás práce? Americký server CareerCast každý rok...více zde >>

více zajímavostí >>

V jakých případech potřebujete mezinárodní řidičský průkaz? A co k němu budete potřebovat?

Na cestách EU vám postačí platný český řidičský průkaz. V řadě zemí mimo EU však už budete potřebovat jeho mezinárodní verzi. Spolu s naším řidičákem a cestovním pasem jej vyžadují ve stovce zemí světa - hlavně větších a navštěvovanějších. I když se na první pohled může zdát, že na něj v zahraničí moc brán zřetel není, může ho po vás vyžadovat policista nebo celník v naději na úplatek. Nebo když jej třeba v případě vyšetřování nehody musíte odevzdat - odevzdáte mezinárodní a v záloze vám zůstane český.

 

Co je potřeba k vystavení mezinárodního řidičského průkazu?

Na dopravní úřad si s sebou vezměte platný řidičský průkaz, občanský průkaz a fotku 35 x 45 mm (od července 2018 by vás již měli vyfotit přímo na úřadě). Formulář žádosti o mezinárodní řidičský průkaz si můžete vzít na místě, nebo si jej dopředu stáhnout z webu úřadu a předvyplnit předem.

 

Typy mezinárodních řidičských průkazů

Existují dva typy mezinárodního řidičského průkazu. V čem se liší? Typ vydaný podle Vídeňské úmluvy z roku 1968 má platnost tři roky, podle Ženevské z roku 1949 jeden rok. Například na cestu do USA budete potřebovat ženevskou verzi, na Seychelách se zase bude hodit vídeňská. Je tedy potřeba si předem zjistit, jaký typ vaše destinace vyžaduje (aktuálně např. na stránkách Ministerstva zahraničí). Mezinárodní řidičák nebudete potřebovat v EU, Švýcarsku, Norsku a Lichtenštejnsku.

 

Typ mezinárodního řidičského průkazu

Země, v níž je typ řidičského průkazu vyžadován

Státy Ženevské úmluvy o silničním provozu

 

Albánie, Alžírsko, Andorra, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barbados, Belize, Benin, Bosna a Hercegovina, Botswana, Burkina Faso, Černá Hora, Demokratická republika Kongo, Dominikánská republika, Ekvádor, Egypt, Fidži, Filipíny, Ghana, Gruzie, Guatemala, Haiti, Chile, Indie, Island, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Jordánsko, Kambodža, Kanada, Kongo, Kuba, Kyrgyzstán, Laos, Libanon, Lesotho, Madagaskar, Malawi, Malajsie, Mali, Maroko, Monako, Namibie, Niger, Nigérie, Nový Zéland, Omán, Papua-Nová Guinea, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Korea, Rusko, Rwanda, San Marino, Senegal, Srbsko, Sierra Leone, Singapur, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Středoafrická republika, Sýrie, Thajsko, Togo, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Uganda, USA, Venezuela, Vietnam, Zimbabwe.

Státy Vídeňské úmluvy o silničním provozu

 

Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bahamy, Bahrajn, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Černá Hora, Demokratická republika Kongo, Filipíny, Gruzie, Guyana, Írán, Izrael, Jihoafrická republika, Katar, Kazachstán, Keňa, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Libérie, Makedonie, Maroko, Moldávie, Monako, Mongolsko, Niger, Omán, Pákistán, Peru, Pobřeží slonoviny, Rusko, San Marino, Saúdská Arábie, Senegal, Srbsko, Seychely, Spojené arabské emiráty, Středoafrická republika, Tádžikistán, Tunisko, Turecko, Turkmenistán, Ukrajina, Uruguay, Uzbekistán, Vietnam, Zimbabwe.

 

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.