Jednoduché dynamické lano

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Jednoduché lano - tzv. silngle rope - je nejrozšířenější typ dynamického lana (další druhy jsou poloviční a dvojité dynamické lano). Průměr lana se nejčastěji pohybuje od 9 – 11 mm a na samém konci lana je označeno jedničkou v kroužku. Jelikož je rozmezí průměru pro jednoduchá lana dost široké, daly by se ještě dále dělit na slabá, univerzální a silná jednoduchá lana.

 

1) Slabá jednoduchá lana

Slabá jednoduchá lana mají průměr od 8,9 mm až po 9,5 mm. Jejich výhodou je nízká hmotnost, dobrá manipulace, dobré "cvakání". Toto lano se dobře vede skrzejistítko i postupné jištění. Nevýhodou je nízká životnost.

 

2) Univerzální jednoduchá lana

Univerzální jednoduchá lana mají průměr v rozmezí od 9,5 mm až do 10,4 mm. Lano je vhodné jak pro začátečníky, přírodní i umělé povrchy, tak i náročnější terén. Patří k nejpoužívanějším lanům. Jejich výhodou je přijatelná hmotnost, odolný oplet, odolnost vůči většímu množství pádů i vyšší hmotnost pracovníků. Nevýhodou je zhoršená manipulace a vyšší váha lana.

 

3) Silná jednoduchá lana

Silná jednoduchá lana mají průměr od 10,5 mm a výše. Používají je záchranáři nebo například dvojice s velkým rozdílem hmotností. Výhodou je velmi odolný oplet, odolnost vůči častému užívání, odolnost při více pádech a dlouhá živostnost lana. Nevýhodou je naopak velká hmotnost, která způsobuje horší manipulaci s lanem. Obtížnější je také vedení skrz jistítko a jištění.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.