Jak udržet pracovní oděvy z gore-texu v dobré kondici

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Máte pracovní oděvy z gore-texu a rádi byste jejich funkční vlastnosti udrželi co možná nejdéle? Údržba pracovních oděvů, za které jste utratili i několik tisíc, není moc náročná. 

 

Jak udržovat pracovní oděvy z gore-texu

Správné praní gore-texového oblečení

Spousta lidí si myslí, že čím méně gore-tex oblečení perete, tím lépe. To je omyl. Můžete být totiž sebevíc čistotní, při pohybu na vzduchu se zpotíte a zachytíte spoustu nečistot. Potní sůl, mastnota a špína z vnějšího prostředí se zachycuje na vlákna a ucpává póry. Ty postupně ztrácí své vlastnosti, zejména prodyšnost, přestože membrána gore-tex obsahuje více než miliardu pórů na 1 cm2.

 

Gore-texové pracovní oděvy, které potlačují lidský pach, byste měli prát pracími prostředky bez parfému už po 40 hodinách použití v terénu. Nezapomínejte přitom na vodoodpudivou úpravu. Na vnější stranu textilie pravidelně používejte impregnaci (v dostání ve spreji nebo jako přípravek, který se aplikuje praním).

 

Praní oblečení z gore-texu

Nejlépe používejte tekuté prací prostředky na membránové oděvy. Zapněte přední zip po celé jeho délce, kapsy a zipy na otvorech na zbytku oděvu. Oděvy perte na 40 °C s nízkou rychlostí odstřeďování. Vyprané pracovní oblečení dvakrát vymáchejte a sušte na šňůře. Vyhněte se přitom pracím prostředkům s aviváží, ta totiž ucpává póry a oblečení pak ztratí své funkční vlastnosti.

 

Správné sušení gore-texových oděvů

 

Gore-texové pracovní oděvy sušte asi 20 minut v sušičce na prádlo, aby se obnovila trvanlivá vodoodpudivá úprava. Pokud sušičku nevlastníte, oděv vyžehlete. Nastavte však velmi jemné žehlení, teplé a bez páry. Pro šetrnější žehlení vložte mezi žehličku a oděv ručník.


Nechte praní gore-tex pracovních oděvů na specialistech, rádi ho vypereme za vás.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
ERGON BETA 01 SRC
Bezpečnostní polobotky s antistatickou a protiskluzovou PU/PU podrážkou rezistentní pohonným hmotám, absorpcí energie...  
PLUTO kalhoty s laclem
Nastvitelná délka, zapínání na plastovou sponu, náprsní kapsa na zip, zapínání z boku na zip a knoflíky, zadní našitá...  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.