Jak se nakopnout v práci

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Na to, kolik máme energie v práci, ale vlastně i všude jinde, má velký vliv strava. Co vám chybí, pokud máte málo energie a co vás nakopne zpět do práce?

 

Přejídání a těžká strava

Na trávení tohoto jídla tělo vydá velký objem energie. Proto je lepší spíše lehčí a průběžná strava, která vaším trávicím traktem bude procházet jednodušeji a postupně. Své místo by ve stravě měly mít zdravé sacharidy (složité cukry), které vám dodají potřebnou energii na celý den. Jsou obsažené hlavně v těstovinách, rýži, bramborách a dalších jídlech s obsahem škrobu, mouky apod.

 

Snídaně je základ dne

Nezapomínejte se nasnídat. Budete mít víc energie a budete odolnější vůči stresu. Ke snídani jsou nejvhodnější potraviny s vyšší glykemickým indexem, abyste zabránili hladu.

 

Slunce zdrojem vitaminu D

I pár minut v teplém a jasném dni zlepšuje náladu, paměť a schopnost přijímat nové informace. Pokud nemůžete ven, roztáhněte alespoň závěsy nebo žaluzie. Nedostatek vitaminu D, který nám slunce dodává, bychom neměli podceňovat. 

 

Co když energie došla?

Něco zakousněte. Mozek potřebuje palivo, a když klesne hladina cukru v krvi, aktivita mozku klesá. Pokud vám začíná "klimbat" hlava, snězte něco, co vám dodá energii. Zkuste třeba svačinku, která kombinuje proteiny se sacharidy s pomalým metabolizováním - např. živý jogurt s rozmačkaným banánem nebo müsli s ovocem.

 

Vitamín B je nezbytný pro fungování mozku a nervového systému. Najdete jej třeba ve vejcích, mase, luštěninách, mléku či listové zelenině. Vitamín však organismus nedokáže dlouhodobě skladovat, proto je nutné jej tělu dodávat průběžně. Vitamín B také napomáhá snižovat únavu a vyčerpání, potlačuje stres a podporuje myšlení.

 

Jeden z nejznámějších způsobů, jak si zachovat dostatek energie, jsou tzv. stimulanty. K těm nejznámějším patří kofein, který najdete nejen v kávě, ale třeba také v čaji a energy drincích. Stejně tak je oblíbenou látkou třeba i guarana nebo taurin, což je aminokyselina, která vás může opravdu pěkně nakopnout.

 

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.