Jak pár drobných kroků může ušetřit vaší kanceláři nemalé peníze

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

 

1. Úsporné zacházení se spotřebiči

Spotřebiče, které nemusí běžet celých 24 hodin, vypínejte ze zásuvky, pokud je nepotřebujete. Stejně tak před delším pobytem mimo kancelář (dovolená, víkend, svátky). Pokud je spotřebič připravený reagovat na povel z ovladače, a stále tedy odebírá proud, je v tzv. klidovém režimu. Ten se stará o vaše pohodlí, které je ale draze vykoupené (spotřeba 3–5 Wh). Pokud sečtete spotřebu veškerých přístrojů v pohotovostním režimu za celý den, nebo dokonce rok, dojdete k částkám ve výši stovek až tisíc Kč. Nabíječky nenechávejte v zásuvkách, ale po nabití je vždy vytahujte.

 

2. Počítač versus notebook

Notebooky jsou na energii méně náročné ve srovnání s klasickým stolním počítačem. Počítač vypínejte, pokud na něm zrovna nepracujete.

 

3. Úsporné žárovky

Oproti klasickým žárovkám jsou úspornější halogenové, kompaktní zářivky nebo LED žárovky. Nejméně energie spotřebovávají právě LED žárovky, které se hodí v podstatě do všech místností. Nevadí jim časté spínání a zapínání, vydrží několik let plného provozu i v náročnějších podmínkách (i ve vlhku). Známější a více využívané kompaktní zářivky (úsporné žárovky) také ušetří spoustu energie (oproti klasickým jsou úspornější asi o 60 %), hodí se ale pouze do místností, kde víte, že budete svítit delší dobu (tedy obývák, pracovna, kuchyně). Těmto typům žárovek nesvědčí časté zhasínání.

 

4. Vytápění a efektivní zacházení s radiátory a topením

Snížení pokojové teploty o jeden stupeň může ušetřit až šest procent energie. Zdravé a zároveň příjemné prostředí je v kanceláři 19-21 °C, na chodbách 15 °C. Topení, které je překryté záclonami nebo oděvy, nemohou místnost efektivně vytopit.

 

5. Rychlé a intenzivní větrání

Jak efektivně větrat v zimě? Okna otevřete dokořán na 5-10 minut a udělejte průvan. Vzduch se vymění, ale zdi zůstanou teplé. V zimě nenechávejte delší dobu otevřené okno na "ventilačku".

 

6. Pozor na kapající kohoutky a protékající WC

Takový neutěsněný kohoutek může nadělat pěknou paseku. Za měsíc ním může zbytečně protéct až 170 litrů vody. U protékající toalety to pak může být až tisíc litrů za den.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.