Délka dovolené napříč zeměmi

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Jak jste se mohli dočíst v minulém článku, my Evropané jsme na tom s počtem volných dovolenkových dnů velmi dobře. Hlavně pokud jde o zákonnou dovolenou, tedy minimální hranici, kterou udává zákon země jako povinnost zaměstnavatele vůči zaměstnancům.

 

Český zákoník práce stanovuje dovolenou ve výši nejméně 4 týdnů v kalendářním roce (k roku 2018). Tato délka přitom může být ze strany zaměstnavatele jakkoliv prodlužována, a to ať už všem zaměstnancům nebo části z nich. Čeští zaměstnanci pak mají také nárok na finanční náhrady za nevyčerpané dny.

 

Délka dovolené v EU a mimo EU

Jak je to jinde ve světě? V USA například žádnou zákonem stanovenou dovolenou nemají. Jde tak o zemi s největší smluvní volností mezi zaměstnavatelem a jeho zaměstnanci. Podmínky dovolené jsou tak důležitým faktorem při rozhodování o budoucím zaměstnání Američanů. Víc než 21 dní dovolené zde nemá ani 15 % lidí.

 

Ve většině vyspělých evropských zemí je základní dovolená 25 dní (např. Rakousku, Dánsku, Řecku, Švédsku či Norsku). V mimoevropských zemích ale na tom zaměstnanci tak dobře nejsou. Minimální zákonná dovolená v Mexiku je 6 dní, v Hongkongu 7 dní, v Singapuru 7 dní, Taiwanu 7 dní, Malajsii 8 dní, v Koreji 10 dní.

 

V mnoha vyspělých zemích závisí počet dní na počtu odpracovaných let, přičemž s rostoucím počtem odpracovaných let počet dní dovolené roste.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
RONDON BLUE SHORT
Kuchařský kabát s krátkým rukávem.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.