Co dělat, když vám někdo nabourá auto?

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Pokud se stanete účastníkem autonehody, kterou jste nezavinili, škodu vám vyplatí pojišťovna viníka z povinného ručení. Jak je to ale v případě, kdy vás někdo nabourá a z místa nehody ujede?

 

Co dělat hned po nehodě?

Jako první zkuste odhadnout výši škody. V případě, že je předpokládaná škoda vyšší než 100 tisíc Kč, dojde ke zranění nebo nehodou došlo k poškození majetku třetí osoby, volejte policii. U lehčích nehod stačí s účastníky nehody vyplnit záznam o dopravní nehodě.

V druhém případně si obzvláště důsledně zaznamenejte údaje pro pojišťovnu jako: SPZ, VIN, značky a typy vozidel (účastníků nehody) a také jejich majitele (jména, adresy, kontakty a údaje o pojištění). Hodit se mohou také fotografie z nehody a kontakty na svědky.

 

Hlášení škod pojišťovně

Pokud viník nehody ujede z místa činu, jeho pojišťovnu zjistíte jen velmi obtížně. To ale neznamená, že nemáte nárok na odškodnění. Pojišťovny totiž provádí vlastní vyšetřování nehody, případ vedou nezávisle na policii. Pojišťovna také určuje viníka na základě předložených důkazů - např. kamerový záznam od policie, na němž by eventuálně viník mohl být zachycen nebo aspoň vozidlo s SPZ, podle níž by se dal viník dohledat, ...). V případě, že viníka nehody není možné jednoznačně určit, může být míra zavinění rozdělena mezi více účastníků (na základě předložených důkazů se pojišťovny dohodnou, v jakém poměru jsou jejich klienti vinni a podle toho také postupují při vyplácení pojistného plnění). O nároky na odškodnění se však musí přihlásit poškozený, který zároveň prokazuje škody.

 

Ze zákona musí pojišťovna vyšetřování pojistné události ukončit do 3 měsíců od nahlášení poškozeným. Stejně tak by vám měla oznámit výši pojistného plnění. Zamítnutí nároku na odškodnění musí pojišťovna řádně písemně zdůvodnit.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.