Nejsou pracovní rukavice, jako pracovní rukavice

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Pokud zaměstnancům pořizujete pracovní rukavice, na chvíli se zastavte a položte si otázku: Co v nich budou pracovníci dělat? Jednotlivé typy rukavic se totiž od sebe liší - ať už materiálem, velikostí nebo třeba druhem ochrany. Z jakých typů pracovních rukavic máte na výběr?

 

Na jakou práci a kdy budou pracovníci rukavice používat?

Pracovní rukavice patří mezi ochranné pracovní pomůcky. První dělení, které přichází v úvahu, jsou tedy pracovní rukavice pro práci v zimě a práci v létě, rukavice na práci venku nebo uvnitř. Univerzální varianta není nejšťastnější už jen proto, že těžko najdete takové pracovní rukavice, které budou ideální na všechno. Nejlépe tedy uděláte, pokud pořídíte více párů pracovních rukavic, pokud je třeba.

 

Typy pracovních rukavic

Na trhu nejčastěji dostanete na výběr z  pracovních rukavic celokožených, textilních nebo kombinovaných. Zatímco textilní seženete za pár jednotek korun, za kombinované už si připlatíte a kožené rukavice vás vyjdou často i na více než tisícovku. Při jejich volbě však nemějte na paměti cenu, ale spíše se zamyslete nad tím, jakou práci v nich má pracovník vykonávat. Například zahrádkáři se bude pracovat lépe v textilních ohebných a měkčích rukavicích (s ochrannou vrstvou na dlaních a prstech), než v celokožených tuhých rukavicích, které ocení spíše řemeslník, který pracuje s kovy a ostrými předměty.

K nejznámějším typům rukavic patří tenké textilní bílé pracovní rukavice, které se využívají jako ochrana proti pachu, nečistotám nebo jako tepelná vložka do obyčejných pracovních rukavic.

 

Speciální rukavice

Speciální typy pracovních rukavic si vyžadují zaměstnání, v nichž dochází ke styku např. s chemikáliemi. Sem se hodí rukavice ze silné gumy, nejčastěji až k lokti. Nesmí propustit ani vodu, ani chemikálie, které by mohly uškodit zdraví pracovníka. Specifické vlastnosti pak musí splňovat také rukavice odolné průřezu (se symbolem nože nebo injekční stříkačky), pracovní rukavice odolné žáru a ohni apod.

 

I pracovní rukavice je třeba vyzkoušet

Stejně jako pracovní oděvy, i ochranné pomůcky jako třeba pracovní rukavice by si měl pracovník předem vyzkoušet. Vyrábí se totiž v mnoha velikostech (nejčastěji 6 až 12) a pokud při práci na ruce dobře nesedí, je to znát a v konečném důsledku může špatná velikost pracovních rukavic pracovníka ohrozit.

 

 

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
CROPPER
Pletené bezešvé rukavice z modifikovaného skleněného vlákna, Spandexu a nylonu, s odolností proti prořezu tř. 5.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.