Jak nás ovlivňuje světlo

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Citlivost zraku je u každého jedince trochu jiná, přičemž míra citlivosti je daná senzitivitou očních čípků. Jak nás ovlivňuje světlo a jak dosáhneme zrakové pohody?

 

Zrakové vnímání člověka a co ho ovlivňuje

Zrakové vnímání je dáno jednak tím, jak se cítíme, ale i prostředím, ve kterém se nacházíme. Ovlivňují ho různé rušivé vjemy (hněv, nepořádek, stres, vzrušení, hluk, chlad, zvýšená teplota) i uklidňující momenty (radost, uspokojení z práce, dobrá nálada, příjemné pracovní prostředí), které nás neustále obklopují.

 

Každé prostředí přitom vytváří geometrické rozměry prostoru, typ osvětlení a rozmístění světelných zdrojů, hladina a rovnoměrnosti osvětlenosti, svou roli na citlivost zraku hraje i to, jak je v prostoru rozmístěné vybavení nebo jaké barvy se v prostoru využívají.

 

Snažte se vytvořit harmonické a pozitivní prostředí nejen doma, ale i v kanceláři a v místech, kde se zdržujete nejčastěji. Pokud se například v práci často setkáváte se zrakovou nepohodou, má to nepříznivý vliv nejen na vaši celkovou kondici, náladu, ale i pracovní výkon a pozornost.

 

Jak dosáhnout zrakové pohody?

Jak částečně vyplývá z předchozího odstavce, zrakové pohody dosáhneme příjemným psychologickým stavem, při němž celý zrakový systém plní optimálně své funkce a při kterém má člověk v prostředí i po delším pobytu nejen pocit, že dobře vidí, ale je mu i vzhledově příjemně a dobře se cítí.

 

Na tuto skutečnost by měli brát ohled například provozovatelé relaxačních salonů, odpočinkových center, restauračních a ubytovacích zařízení. Správně osvětlené prostředí dokáže navodit příznivou atmosféru také při důležitých jednáních a rozhodnutích ve firmách.

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
SOL-VEX 37-695
Zelené antistatické rukavice z 0,425 mm silného nitrilu, s velurovou úpravou uvnitř, reliéfním povrchem v dlani a na...  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.