Co se skvrnami od potu na barevných pracovních oděvech?

Kompletní sortiment ochranných a pracovních pomůcek

Utility Diadora
Přihlásit do velkoobchodu | Registrace | Pevi s.r.o. DOMŮ | Kontakt emailem KONTAKT
Pevi s.r.o.

Pot dokáže pracovní oděv s trochou neopatrnosti i zničit. Základním pravidlem je v tomto případě dostat ho co nejdříve z oděvu pryč, aby na textilie nestihl působit. Jak ošetřit barevné pracovní oblečení bez poškození barev? Poradíme vám.

 

Metody na odstranění skvrn od potu na barevném pracovním oblečení

Ne všechny rady na odstranění skvrn od potu je možné aplikovat na barevné oblečení. U barevného textilu je totiž třeba dávat pozor, abyste nepoškodili barvy oděvu. Jaké prostředky použít lze?

  • Tekutý prací prostředek nebo mýdlo – u barevných textilií na místo skvrny naneste tekutý prášek (určený pro barevné prádlo) a vetřete jej do tkaniny. Poté nechte několik hodin odmočit ve vlažné vodě. Stejným způsobem lze použít i mýdlo.
  • Sůl – směs soli s vodou barvám neškodí, stejně jako bílému pracovnímu oblečení. Prádlo v něm na pár hodin nechte odmočit a poté dejte vyprat.
  • Kyselina citronová nebo citronová šťáva – je vhodná na bílé i barevné prádlo. Skvrny od potu můžete odstranit díky lázni, kterou připravíte asi z 10 g kyseliny citronové na litr horké vody. Oblečení do něj namočte minimálně na hodinu před tím, než ho dáte normálně vyprat.
  • Ocet – proti zápachu a skvrnám pomůže i lázeň v octovém roztoku. Můžete použít ocet vinný i kvasný lihový. Namíchejte ho zhruba ze tří lžic/ 1 litr vody a prádlo po několikahodinovém odmáčení vyperte.
  • Jedlá soda – sodu naneste jen na skvrny, které jste předem namočili a nechte působit ideálně přes noc. Poté vypláchněte.
  • Čpavek – roztok z deseti dílů vody a jednoho dílu čpavku nechte krátce působit na skvrnách a poté vyperete v ruce s mýdlem nebo práškem.

 

Netroufáte si na čištění oděvu, nebo si nejste jistí postupem? Svěřte tuto práci odborníkům a pracovní oděvy nechte vyčistit v čistírně nebo u specialistů.

Mohlo by Vás také zajímat

Image zaměstnance na pracovišti

Každý pracovník chce, aby se jeho styl oblékání promítl i na pracovišti, proto i pracovní oděvy, pracovní obuv a ochranné pracovní pomůcky podléhají módním trendům.více zde >>

Ochranné pracovní oděvy

Také ochranné pracovní oděvy mají nezastupitelné místo při ochraně pracovníka před riziky a nebezpečnými účinky, které mohou vznikat při pracovní činnosti.více zde >>

Služby pro Vás

VYHLEDAT V PRODUKTECH
ODKAZY

Stáhněte si katalog

Servis pracovních oděvů, pracovní pomůcky, čistící zóny

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRACOVNÍ POMŮCKY
Návlek na boty Tyvek
Návlek na obuv z materiálu Tyvek, vysoký.  
Tričko s krátkým rukávem Albi
Tričko s krátkým rukávem, 100% bavlna, 170 g/m2.Velikosti: S,M,L,XL,XXL,XXXL.  
VYBRANÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
AUK
Pletené bezešvé rukavice s pružnou manžetou ze směsi polyester/bavlna.  
VOLANS
Pracovní čepice - lodička.  
PEVI, s.r.o., Dvorská 1005, Lanškroun, www.pevi.cz | pevi@pevi.cz
Vytvořila společnost Best One Service s.r.o.